شما در حال مشاهده نسخه موبایل وبلاگ

سئو مارکتینگ

هستید، برای مشاهده نسخه اصلی [اینجا] کلیک کنید.

سئوی داخلی یا on-page SEO چیست؟

قبل از اینکه به سئوی داخلی یا on page SEO بپردازیم. تعریف کوتاه و ساده ای از سئو ارائه می دهیم،سئو، بهینه سازی وب سایت برای رشد ورودی برای وب سایت است. این بهینه سازی می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • خوانایی مطالب شما
 • هدف گذاری کلمات کلیدی برای هر صفحه
 • بهینه سازی تصاویر
 • بهینه سازی ساختار پیوندهای داخلی

همچنین سه جزء اصلی سئو که هنگام ویرایش باید به آنها توجه شود: محتوای با کیفیت ، سورس کد، ساختار سایت شما ، همه این موارد در جذب ترافیک ارگانیک و رتبه بندی سایت در SERP گوگل تأثیر می گذارد.

نکته مهم: علاوه بر سئوی داخلی ، شما به استراتژی سئو خارجی نیز نیاز دارید تا به سئوی کلی سایت شما کمک کند.

چرا SEO داخلی مهم است؟

در مورد رتبه بندی SERP و افزایش ترافیک ارگانیک ، ایجاد و انتشار محتوا در سایت شما کافی نیست - شما باید خود را برای خزنده های گوگل نیز بهینه کنید. این بدان معناست که نه تنها محتوای خود را برای موتورهای جستجو بهینه می کنید، بلکه اگر می خواهید باز هم ترافیک خود را افزایش دهید ، برای تجربه کاربری نیز بهینه سازی کنید.

گوگل مرتبط ترین نتیجه جستجو را برای نتایج جستجو، نمایش می دهد، بنابراین الگوریتم های آن به دنبال مطالب مرتبط برای نمایش آن در صفحه جستجو می باشند. این محتوا باید بهترین پاسخ را به جستجوگر بدهد. در نهایت سئوی داخلی اطمینان حاصل می کند که محتوای سایت شما متناسب با افراد (مشتریان شما) و ربات های موتور جستجو است تا بتوانید به نتایج مورد نظر خود برسید.

سئو و مجازات های گوگل

وقتی به سئو فکر می کنید و تغییراتی در محتوا یا سایت خود ایجاد می کنید، به عملکرد خود توجه کنید. یک راه درست برای انجام این کار وجود دارد و یک راه اشتباه. سئو غیراخلاقی یا کلاه سیاه، با رتبه بندی سریع برای رتبه بندی فوری و کوتاه مدت سروکار دارد. در حالی که سئو کلاه سفید شامل ایجاد محتوای با کیفیت است.

سئو کلاه سفید شامل داشتن استراتژی محتوا و ایجاد محتوای ارزشمند و با کیفیت با تجربه کاربری بهتر برای افرادی است که از سایت شما بازدید می کنند.

سئو کلاه سیاه خلاف دستورالعمل موتورهای جستجو برای کسب رتبه های بالاتر است. این امر معمولاً شامل پر کردن کلمات کلیدی (تکرار کلمات یا عبارات یکسان بطور غیر طبیعی) ، خرید بک لینک با حجم بالا ، کیفیت پایین محتوا و موارد دیگر به منظور افزایش سریع رتبه است.

سئوی کلاه خاکستری سئو ترکیبی از این دو است

در واقع گوگل می تواند شما را به دو طریق مجازات کند. ابتدا تیم هرزنامه گوگل می تواند مشکلی را در سایت شما تشخیص داده و به صورت دستی اقدام کند. ثانیاً ، ممکن است به دلیل بروزرسانی الگوریتم جستجوی گوگل ، رتبه بندی به طور خودکار کاهش یابد. در هر صورت ، شما باید علت اصلی ریزش را پیدا کرده و آن را برطرف کنید.

توجه: اگر بازدیدکننده سایت شما ناگهان کاهش یابد و در رتبه بندی مربوطه افت کنید ، ممکن است توسط Google مجازات شوده باشید.

با این وجود ، هنوز عناصر فنی وجود دارد که باید برای استراتژی سئو خود در صفحه در نظر بگیرید و انجام دهید ، زیرا خزیدن و فهرست بندی سایت شما بسیار مهم است. ابتدا ، موتورهای جستجو باید محتوای آنلاین را خزیده و کد / محتوا را برای هر نشانی اینترنتی که پیدا می کنند ، بررسی کنند. سپس این محتوا فهرست بندی ، ذخیره و سازماندهی می شود. هنگامی که یک صفحه نمایه می شود، در مرحله نمایش برای نمایش در نتیجه پرس و جوهای مربوطه است.

یکی از راه های بررسی صفحات نمایه شده ، استفاده از "site: yourdomain.com" است. به Google بروید و "site: yourdomain.com" را در نوار جستجو تایپ کنید. با این کار نتایجی را که Google در سایت مشخص شده فهرست بندی کرده است نشان می دهد. همچنین می توانید شناسه های اضافی مانند صفحات ، کلمات کلیدی یا موضوعات خاص را با استفاده از "inurl:" ، "intitle:" و "intext:" جستجو کنید. ل

پس از ارائه ، می توانید یک برنامه سئو برای بهبود محتوای خود در صفحه ایجاد کنید. هر بخشی از SEO در صفحه کاملاً به شما بستگی دارد. بنابراین بسیار مهم است که این کار را به درستی انجام دهید و تصمیمات درست بگیرید.

قبل از شروع به ویرایش و ویرایش استراتژی خود:

 • سایت خود را بررسی و فهرست بندی کنید
 • سپس بر اساس اهمیت اولویت بندی کنید

قبل از تصمیم گیری ، به محتوای فعلی ، استراتژی SEO ،به رتبه بندی کلمات کلیدی و تراکم رقابتی خود توجه کنید

اگر آدرس های اینترنتی را تغییر مسیر می دهید ، مطمئن شوید که آنها به درستی انجام شده اند

مانیتور ، مانیتور ، مانیتور! - شما باید نتایج خود را پیگیری کنید

10 گام برای ارتقاء وب سایت

اکنون که می دانید برای سئوی داخلی چه نکاتی را باید در نظر بگیرید ، 10 مرحله برای بهینه سازی و ویرایش محتوای صفحه شما در جستجو وجود دارد.

1. محتوای صفحه

گوگل صفحات را بر اساس محتوا رتبه بندی می کند زیرا تشخیص داده است که صفحات پر محتوا بهترین پاسخ ها برای پرس و جو جستجوگران هستند. این بدان معناست که صفحه شما باید برای جستجوگران ارزش قائل شود و از هر صفحه دیگری که گوگل برای آن در نظر گرفته بهتر باشد.

نه تنها این ، بلکه باید تراکم کلمات کلیدی را در صفحات خود در نظر بگیرید تا آن را با کلمات کلیدی پر نکنید . در حقیقت ، اکثر متخصصان SEO معتقدند که تراکم ایده آل کلمات کلیدی در حدود 1-2 است. این بدان معناست که کلمه کلیدی مورد نظر تقریباً یک تا دو بار در هر 100 کلمه ظاهر می شود.

همچنین خوب است که از کلمه کلیدی اصلی خود یکبار در 100-150 کلمه اول مقاله خود استفاده کنید زیرا گوگل به اصطلاحاتی که در ابتدای صفحه شما ظاهر می شوند اهمیت بیشتری می دهد.

علاوه بر ساختار ، محتوای صفحات شما مهم است تا بتوانید زمان اقامت خود را افزایش دهید. در واقع ، KPI هایی که به شما کمک می کنند بفهمید صفحه شما خوب کار می کند ممکن است شامل زمان صفحه و نرخ خروج از صفحه فرود باشد. و اگر محتوای شما خیلی کوتاه یا خیلی خاص است ، می توانید ویدیوها را برای کاهش نرخ ورود و افزایش تأخیر جاسازی کنید.

2.عنوان و متای متن

برچسب عنوان شما بیشتر از آنچه تصور می کنید دارای پتانسیل است. کلمات کلیدی را اضافه کنید ، آنها را زیر 70 کاراکتر نگه دارید و مطمئن شوید که برچسب های عنوان شما برای خواننده جذاب است و آنها را به کلیک و یادگیری علاقه مند می کند. همچنین شامل بهینه سازی CTR ارگانیک شما می شود که می تواند ترافیک بیشتری را به سایت شما هدایت کند.

3. سرفصل ها

فراموش نکنید - یک ساختار مهم. برچسب های عنوان شما ساختار و زمینه مقاله شما را فراهم می کند. اطمینان حاصل کنید که امتن شما به خوبی ساختار یافته است و مطمئن شوید که از برچسب های عنوان مناسب برای نمایش سلسله مراتب اطلاعات مثل - H1 ، H2 ، H3 ، H4 و غیره استفاده کرده اید. عنوان شما همیشه باید H1 شما باشد ، عنوان اصلی توصیفی یک صفحه با یک کلمه کلیدی یا عبارت ، و سپس H2 و غیره ، با تغییرات کلمات کلیدی. بهتر است فقط یک H1 در هر یک از صفحات خود قرار دهید.

4. ساختار URL

یو آر ال (URL) های کوتاهتر بهترین شیوه ها هستند و صفحات شما را بیشتر محبوب می کنند زیرا خواناتر ، کاربرپسندتر و به اشتراک گذاری آسان تر هستند. استفاده صحیح از URL ها همچنین می تواند به افزایش نرخ کلیک در هنگام به اشتراک گذاری پیوندها کمک کند.

5. آلت تصاویر (Alt Image Text)

همیشه باید به بهینه سازی تصویر توجه کنید. این شامل بهینه سازی اندازه و کیفیت تصویر ، همچنین نام های صحیح تصاویر است.

آلت تصویر به ابزارهای صفحه خواندن کمک می کنند تا ربات های موتور جستجو اجازه می دهد تا سایت شما را بهتر خزیده و رتبه بندی کنند. این نیز یک راه خوب دیگر برای قرار دادن برخی کلمات کلیدی در پست شما است ، اما باید مطمئن شوید که تصاویر اصلی در هر صفحه از سایت شما از برچسب های alt برای توصیف صحیح محتوا استفاده می کنند. از کلمات کلیدی مورد نظر خود در آلت تصاویر استفاده کنید ، اما اصطلاح یکسانی را بارها و بارها تکرار نکنید. این امر بر SEO شما تأثیر منفی می گذارد و حتی ممکن است باعث شود Google محتوای شما را در لیست سیاه قرار دهد.

6. سرعت بارگذاری صفحه

سرع سایت همیشه مهم است. در حقیقت ، صفحاتی که در دو ثانیه بارگیری می شوند ، نرخ پرش یا خروج آنها به طور متوسط ​​9 درصد است ، در حالی که صفحاتی که در پنج ثانیه بارگیری می شوند ، میزان خروج آنها به 38 درصد افزایش می یابد. اگر کاربران فقط منتظر بارگذاری محتوای شما باشند ، چه فایده ای دارد؟ ابزار جستجوی سریع صفحه Google اطلاعات بیشتری در مورد نحوه رتبه بندی سرعت صفحه سایت شما و نحوه بهبود آن در اختیار شما قرار می دهد.

اگر می خواهید جزئیات بیشتری داشته باشید ، WebPageTest نیز ابزار خوبی برای استفاده است. سرعت کندتر صفحات این سایت تا حد زیادی به اندازه جاوا اسکریپت و اندازه فایل تصویر مرتبط می شود. در این مورد ، تمرکز باید روی فشرده سازی تصویر و بهینه سازی کد باشد. این به معنی کاهش اندازه جاوا اسکریپت است ، مانند حذف فاصله ها ، کاما ، قالب بندی و نویسه های غیر ضروری یا استفاده نشده.

7. اول از همه موبایل

همیشه مطمئن شوید که سایت شما برای نمایش در موبایل مناسب است. بر اساس آمار جستجوی موبایل گوگل ، بیش از نیمی (60 درصد) از کل حجم جستجوی تلفن های هوشمند را نشان می دهد. در حقیقت ، اگر صفحه بیش از سه ثانیه طول بکشد ، 53 درصد از بازدید از تلفن همراه کاسته می شود. نه تنها مهم این است که شما یک صفحه ریسپانسیو داشته باشید ، بلکه یک نمره سرعت خوب برای سایت خود نیز دارید (50-89 از 100 متوسط ​​است).

علاوه بر بررسی عناصر طراحی ریسپانسیو ، گوگل به عملکرد صفحه تلفن همراه شما نیز به عنوان یک عامل رتبه بندی نگاه می کند. همچنین می توانید از صفحات سریع موبایل (AMP) برای زمان بارگذاری سریع برای کاربران تلفن همراه استفاده کنید. صفحات AMP اساساً از نسخه های HTML موجود در محتوای صفحه وب جدا شده اند و زمان بارگذاری بسیار سریع تری نسبت به اسناد استاندارد HTML5 ارائه می دهند.

8. پیوندهای داخلی

وقتی به سایر صفحات سایت خود لینک می دهید، مطمئن می شوید که خزنده های موتور جستجو می توانند همه صفحات سایت شما را پیدا کنند. شما همچنین آتوریتی پیوند (قدرت رتبه بندی) را به سایر صفحات سایت خود منتقل می کنید ، که به بازدیدکنندگان در حرکت به سایت شما نیز کمک می کند. این امر به ویژه در صورت تمرکز بر استراتژی خوشه ای موضوعی برای محتوای شما به وجود می آید.

پیوندهای داخلی بدون شک یکی از نادیده گرفته شده ترین تاکتیک های ایجاد لینک در بازاریابی سئو است. سرمایه گذاری در بهبود استراتژی پیوند داخلی وب سایت شما تقریباً همیشه به سرعت سود قابل توجهی را به همراه دارد.

9. استفاده از اسکیما ها

افزودن یک بررسی طرح به HTML شما ، با افزایش بخش های غنی نمایش داده شده در زیر عنوان صفحه ، نحوه ظاهر شدن صفحه شما در SERP را بهبود می بخشد. طرح Schema نتیجه همکاری بین Google ، Bing ، Yandex و Yahoo! برای کمک به شما در ارائه اطلاعات موتورهای جستجوی آنها باید مطالب شما را درک کنند تا بتوانند بهترین نتایج ممکن را نمایش دهند.

10. تجربه کاربر

همه اینها به تجربه جامع کاربر در صفحه شما برمی گردد. این مجموعه ای از سیگنال ها است که نحوه درک کاربران از تجربه و تعامل با آن صفحه فراتر از ارزش اطلاعات خالص صفحه است. سیگنال ها شامل تصویربرداری ، سرعت صفحه ، دوستی با تلفن همراه ، قابلیت مشاهده و قابلیت استفاده است.

تجربه کاربر نیز راه خوبی برای بهبود تاخیر صفحه شما است. این می تواند شامل هر چیزی باشد که خواندن مطالب را آسان تر می کند ، مانند:

 • استفاده متناوب بین گرافیک و متن
 • تقسیم پاراگراف های طولانی به پاراگراف های کوچکتر
 • استفاده از محتوای ویدئویی
 • ارجاع به مطالب مرتبط
 • ارائه خلاصه


سئو در صفحه به هیچ یک از موارد فوق محدود نمی شود ، اینها صرفا موارد کلی هستند که می خواهید هنگام بهینه سازی محتوای خود برای موتورهای جستجو رعایت کنید.

فراموش نکنید ، شما فقط بهینه سازی موتورهای جستجو را انجام نمی دهید. شما همچنین برای افراد - خوانندگان خود - بهینه سازی می کنید.

در سئوی داخلی اینکارها را انجام ندهید

1- محتوای کوتاه

داشتن یک صفحه منحصر به فرد برای موضوعات مختلف یک کار معمول است اما گوگل می گوید "شما باید به جای یک شماره ضعیف تر ، یک صفحه جامع و جامع تر در این زمینه داشته باشید".

2- محتوای دوگانه

همانطور که به نظر می رسد ، محتوای تکراری به محتوای مشترک بین چندین صفحه از یک دامنه واحد اشاره دارد. مثلا محتوا را به هم ریخته و همانطور که هست دوباره منتشر کنید یا بدون افزودن مطلب جدیدی د به طور مختصر ویرایش شود. برای استفاده از محتوای تکراری هم مجازات وجود دارد ، Google محتوای تکراری را فیلتر کرده و فقط منبع صفحات تکراری را نمایش می دهد.

3- استتار

هیچ لینکی را از گوگل و کاربر مخفی نکنید.

4- استفاده زیاد از کلمه کلیدی

اگر کسی به شما می گوید از کلمه کلیدی حداقل X بار در صفحه خود استفاده کنید ، این دقیقاً همان تاکتیکی است که باید از آن اجتناب کنید. با این حال ، بسیاری از مردم فکر می کنند که اگر از کلمه کلیدی X را بسیار در صفحه استفاده کنند ، به احتمال زیاد برای آنکلمه رتبه بندی میشوند. این تا حدی درست است که گوگل صفحات را بر اساس کلمات کلیدی و محتوای مرتبط رتبه بندی می کند ، اما این بدان معنی نیست که با استفاده زیاد از کلمه کلیدی شما نتیجه بهتری می گیرید.

برای نوشتن این مقاله از سایت ویرگول اقتباس شده.

1